Derek Hale

Jméno a příjmení: Derek Hale

Věk: 26 let

Status: vlkodlak

Vzhled: Derek je celkem vysoké a atletické postavy. Má bledou kůži a uhlově černé vlasy. Ofina mu trčí do špičky. Oči má zelenomodré a jen málokdy se usměje. Většinou nemá na bradě žádné strniště, to má pouze, když je skutečně pod spoustou práce. Nejčastěji chodí oblečený v tmavém oblečení. Jedná se o černé kalhoty a černou koženou bundu. Trika nosí různě nebo nenosí. 

Povaha postavy: Derek je dost introvertní člověk, kterého k tomu donutily události, co se mu jak teď, tak v dětství děly. Skoro nikdy se neusmívá a cokoliv chce, tak toho dosáhne jakýmkoliv způsobem, je schopen obětovat skoro všechno, i když nějaké výjimky se vždy najdou. Hrozně prahne po moci, vlastně jen proto, aby ochránil svoje blízké a zároveň potřebuje i někoho, kdo ho bude milovat, ale to si nepřipustí. Většinou se tváří dost kysele a rád vyhrožuje. Nebojí se skoro ničeho.

Historie: Derek se narodil už jako vlkodlak do rodiny Halů. Vyrůstal s celkem početnou rodinou, o kterou ale přišel při požáru a ve výsledku mu zbyly jen dvě sestry a strýc. Kvůli různým rozporům v rodině o moc, přišel i o starší sestru Lauru a zbyla mu už jen Cora a strýc Peter, který mu víc škodí, než pomáhá. Jako rodinu počítá víc svou smečku, ale on bohužel patří mezi lidi kterým se vždy něco stane.